[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/800_f1q82c_10_godolloi_kastely06.jpg[/img] is not a valid Image.
az Erzsébet veranda
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/800_hxr9nd_11_godolloi_kastely07.jpg[/img] is not a valid Image.
Erzsébet királynénak a földszinti szalonjaihoz csatlakozó verandáját. Ezt az építményt még a 20. század elején elbontották, de eredeti tervei fennmaradtak.
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/800_mq43xp_13_godolloi_kastely19.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/779_4ynvf5_12_G20100106_23.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/400_p9rs4g_17_godolloi_kastely33.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/800_h4zskd_20_godolloi_kastely31.jpg[/img] is not a valid Image.
A Barokk Istálló új funkciói
A ruhatár és foyer a Barokk Istálló terében alakult ki. Meg lehetett menteni a királyi átalakítás magas igényszintet tükrözõ öntöttvas istálló-berendezését, amelyekbõl ruhatári boxok lettek. A korábbi nyeregkamra és tisztító-, vagy zaboskamra falainak feltárásakor kuriózumnak számító, 18. századi neogót falfestések és gótizáló falnyílások kerültek elõ. Ma ez a különleges térsor restaurálva, tartózkodóként szolgál a tárgyalások szünetei alatt. Az istálló emeletén gazdagon díszített barokk szobák találhatók, amelyek a kis létszámú, külön megbeszéléseknek adnak helyet.
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/800_n5bvyj_33_godolloi_kastely40.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/800_9zt86n_01_koroda_1866.jpg[/img] is not a valid Image.
[img]http://epiteszforum.hu/imagelist/gallery&nid=18979&img_id=96320[/img]
[img]http://epiteszforum.hu/files/imagelist/nfbt3p_02_manezs_1896.jpg[/img] is not a valid Image.
Erzsébet királyné manézsa 1896-ban
Tudvalevõ, hogy a barokk lovarda jórészt földbe volt süllyesztve, hogy védve legyen a hideg téli szelek ellen. Padlója körülbelül négy méterrel volt a mai szintnél mélyebben, s ennek megfelelõen a tetõzete is alacsonyabban helyezkedett el. A Lovarda az 1879-ben, Erzsébet királyné részére végzett nagyszabású átalakítással nyerte el mai alakját és építészeti kialakítását. Az alsó szintet a kazánház és fûtõfolyosó céljára kialakított építmények kivételével feltöltötték, a falakat és a tetõzetet arányosan megemelték. Az istálló melletti üvegezett folyosót, amely lejtõsen vezetett lefelé a Lovardába, a lejtésirányt megváltoztatva emelkedõvé alakították az új szintnek megfelelõen. A Lovarda architektúrája új, klasszicizáló jelleget kapott a homlokzaton és az enteriõrben egyaránt. A régi belsõrõl fennmaradt egy 1866-ban készített metszet, amelynek azonosítása falkutatással csak részlegesen sikerült, mert a nagyszabású átépítés az eredeti architektúrának csak töredékes nyomait hagyta meg. A homlokzatról azonban még ilyen kevés ismeret sem maradt fenn.